Striženje krempljev je pri dihurjih zelo pomembno. Predolgi, nenegovani kremplji so lahko nevarni in boleči. Otežujejo hojo, krhke in razcepljene konice pa se zlahka kam zataknejo, kar lahko pripelje do poškodbe celega kremplja ali celo prsta.
Kremplje krajšamo vsake 2 do 3 tedne, odvisno od posameznega dihurja. Uporabljamo ščipalke za nohte (za ljudi) ali škarjice oz. klešče za krajšanje živalskih krempljev. Pomembno pa je, da je pripomoček nabrušen, da krempljev ne cepi in scefra.
Dihurja najprej umirimo. En način je, da ga primemo za vratno gubo (če gre za težko žival, ga malo podpremo v spodnjem delu), da se sprosti in umiri, vendar pa sta za to potrebni dve osebi. Drugi način je, da si živalco posadimo v naročje in ji na spodnji del trebuha namažemo lososovo pasto, olje ali kaj podobnega. Medtem ko bo zverinica zaposlena z lizanjem, lahko kremplje brez težav postrižemo. Lahko pa to opravimo enostavno takrat, ko dihur spi.

S palcem in kazalcem primemo tačko čim bližje korenu krempljev tako, da s palcem držimo spodnji del tačke (blazinico). Rahlo jo stisnemo, da se prsti razprejo in nastane več prostora okoli kremplja.
Preden se lotimo krajšanja, si kremplje dobro ogledamo. Skozi krempelj poteka žila, zato moramo biti pri krajšanju previdni. Če zarežemo v žilo ali preblizu nje, lahko povzročimo krvavitev, dihurja pa bo to zelo bolelo. To se lahko zgodi zato, ker nismo dovolj pozorni ali pa se dihur nenadoma premakne. Za vsak slučaj imejmo pri roki prašek za hitro strjevanje krvi, čebelji vosek ali moko.
Odščipnemo SAMO beli del kremplja. Krempelj je treba odščipniti oz. odrezati pod takim kotom, da bo odrezana ploskev vzporedna s tlemi.

Nasvet:
Če zarežete v živi del kremplja in pride do krvavitve, jo lahko ustavite tako, da krvaveči prst posujete s praškom za hitro strjevanje krvi, ga namažete s čebeljim voskom, v skrajni sili pa lahko uporabite tudi običajno moko.