Najprej se morate kot starši zavedati dejstva, da otrok ne bo mogel vedno skrbeti za žival in boste zanjo večino časa skrbeli vi. Tako da se morate z nakupom kakršne koli živali strinjati vsi.
Za majhne otroke dihur vsekakor ni primeren, saj se precej grobo igra, v kateri lahko tudi močno ugrizne (brez težav tudi do kosti), majhni otroški prstki pa lahko postanejo »žvečljive« igračke. Drugače je, če ste lastnik dihurja preden se vam pridruži nov družinski član, če ga dobro poznate in veste, kako se obnaša v različnih situacijah. Če dihurja še niste imeli, imate lahko z njim precejšne težave že vi sami, kaj šele otrok. Dihurji so posebne zverinice, ki potrebujejo veliko ukvarjanja in nege.
Močno odsvetujemo kakršno koli interakcijo dihurja in dojenčka, saj se nesreča lahko zgodi zelo hitro. Druženje par let starih človeških nadobudnežev z dihurjem mora biti vedno nadzorovano − otrok lahko dihurja namreč narobe prime, mu vzame njegovo igračo in posledično se zgodi ugriz. Dihur je torej primeren za družine, kjer so otroci že nekoliko starejši, nekje od dvanajstega leta starosti naprej, ki se že zavedajo odgovornosti in so se pripravljeni o dihurjih prej vse pozanimati.
Za prvega dihurja pa je najbolj primeren že socializiran in kastriran samček.