Pripravljeni surovi obroki, sestavljeni po modelu celega plena (80/10 (5)/5/5) so odlična izbira za vse, ki se vam s sestavo obrokov ne da ukvarjati, ali pa priročna možnost za takrat, ko nimate časa za pripravo.
Že nekaj let je tudi v Sloveniji mogoče kupiti že pripravljeno surovo (zamrznjeno) hrano. Večina jih je sicer namenjena psom, nekatere od hran so kombinirane s sadjem in zelenjavo, kar nekaj med njimi pa je formuliranih po principu plena in so primerne tudi za dihurje.
KJE LAHKO KUPIM SUROVE PRIPRAVLJENE OBROKE?
V času pisanja (julij 2021) zamrznjene surove pripravljene obroke primerne tudi za dihurje, ponujajo:
Kivo (FB Surovi gurman, spletna stran: vetshop.si)
Nimrod (FB Nimrod for Pets, spletna stran: lokanadom.si)
Pasja mesnica (FB Pasja mesnica).
Dobra stran tovrstnih obrokov je, da se lastnikom ni potrebno ukvarjati s pripravo in sestavljanjem obrokov, da je vsak obrok uravnotežen. So relativno lahko dostopni, kupiti jih je mogoče v nekaterih trgovinah za živali, pa tudi v določenih trgovinah večjih trgovskih verig. Še največja prednost pa je, da so določene hrane mikrobiološko pregledane na patogene mikroorganizme in na police pridejo le tiste, ki ustrezajo vsem kriterijem o varni hrani.
Tudi tisti, ki smo sicer zagovorniki doma pripravljenih obrokov in hranjenja s celim plenom kdaj pa kdaj z veseljem posežemo po njih. Včasih se zgodi, da pozabiš, ali pa se ti po napornem dnevu enostavno ne ljubi ubadati še s sekanjem in rezanjem mesa. Takrat enostavno iz skrinje vzameš tak pripravljen obrok, ga odtajaš in ponudiš. Kako take obroke vključiti v »frankenprey« meni, si lahko pogledate v članku Kombiniranje surovih obrokov s pripravljenimi obroki in celim plenom.
Pripravljeni obroki se odlično obnesejo tudi pri uvajanje surove hrane in – vsaj po mojih izkušnjah za hranjenje brejih in doječih samic. Te namreč zaradi povečanih potreb potrebujejo več hrane in veliko lažje jim je zaužiti primerno količino mlete hrane.
Slaba stran tovrstne hrane je, da je mleta. S tem se izgubijo prednosti, ki jih ima grizenje surovih kosov za zdravje zob in obzobnih tkiv. Zato je dihurju potrebno ščetkati zobe, oziroma mu ob mletih obrokih ponuditi tudi nekaj mesa ali mesnatih kosti za grizenje.