Priboljški, prigrizki, posladki, … kakorkoli jim že rečete, so običajno namenjeni nagrajevanju želenega vedenja, oziroma jih uporabljamo kot nagrado ob/po neprijetnih dogodkih kot je obisk vetetrinarja, krajšanje krempljev, dajanje zdravil, … Njihova skupna dnevna količina naj ne bi presegala 10 % skupne zaužite enrgijske vrednosti, če jih žival dobi več kot to količino, namreč že vplivajo na njeno celotno prehrano.
In kaj torej lahko svojemu dihurju ponudite kot priboljšek?


Najboljši in najbolj zdrav posladek je košček mesa. Tega lahko dihurju ponudite kadarkoli in kolikor želite. In prav neverjetno je, kako je lahko košček mesa nekaj »povsem drugega«, če ga dihur dobi serviranega kot del dnevnega obroka, ali če ta isti kos ponudite iz roke.
V trgovinah za male živali lahko kupite tudi že pripravljene sušene priboljške na osnovi mesa, lahko pa jih pripravite tudi sami. Meso narežete na koščke in posušite v dehidratorju ali na najnižji temperaturi v kuhinjski pečici.
Meso narežemo na koščke ali trakove poljubne velikosti in jih posušimo v pečici (sušimo pri temperaturi 50 C, vsaj dve uri) ali dehidratorju.

Nasvet #1: jajca lahko zžvrkljate in jih ponudite iz brizge (brez igle, seveda) kot na fotografiji levo.
Nasvet #2: jajca lahko tudi zamrznete – modelčki za led so za to idealni – in jih v vročih dneh, ali pa zgolj za popestritev, ponudite kot jajčni »sladoled«.
Dihurju lahko enkrat tedensko, v času menjave dlake tudi dvakrat tedensko, ponudite celo surovo jajce. Jajce lahko servirate celo – z lupino vred, lahko pa ga ubiete v nižjo skodelico in zžvrkljate.
Poleg kokošjih jajc lahko uporabite tudi jajca druge vrste perutnine – prepeličja, račja, gosja, … le količino prilagodite.
Odličen in koristen priboljšek sta tudi sardinino in lososovo olje, ki sta bogati z omega-3 maščobnimi kislinami, ki imajo ogromno pozitivnih učinkov na telo.
Kljub temu, da ima to olje veliko koristnih lastnosti, pa z njim ne pretiravajte. Priporočena količina je ena jedilna žlica za dihurja tedensko.
Pri izbiri lososovega olja pazite le, da je pridobljeno iz divjih, ne gojenih, lososov, da vsebuje le naravne konzervanse in da je pri izdelavi uporabljena cela riba, ne le jetra.


Priporočam, da izberete tako na osnovi sestavin živalskega izvora kot je lososova pasta, pasta iz jeter ali perutnine.
Vitaminske in malt paste so zaradi visoke vsebnosti sladkorjev manj primerne. Raje kot te izberite lososove ali jetrne paste, pri katerih je osnova ribje olje in živalski stranski proizvodi. Nekatere celo ne vsebujejo sestavin rastlinskega izvora. Kljub temu, da paste niso idealen priboljšek, so v določenih primerih – obisk pri veterinarju, socializacija dihurja, neokusna zdravila ipd. – vseeno priročne. Vsekakor pa bodite z njimi varčni in nikar ne upoštevajte navodil za doziranje.
MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
Mleko in mlečni izdelki za dihurje niso primerni. Vse odrasle živali namreč takoj, ko nehajo sesati, izgubijo encim za razgradnjo mlečnega sladkorja, zato pitje mleka ali hranjenje z mlečnimi izdelki lahko povzroči drisko in prebavne težave.