To drži kot pribito. Iztrebke svojega dihurja skrbno opazujte, saj vam veliko povedo o njegovem zdravju. Za lažjo usmeritev smo vam pripravili preglednico s primeri najznačilnejših iztrebkov. Videz in količina iztrebkov seveda niso odvisni zgolj od zdravja dihurja, temveč tudi od prehrane. Normalen iztrebek dihurja, ki jé pretežno ali striktno surovo hrano je videti bistveno drugačen od tistega, ki se hrani zgolj z briketi. Naj vam preglednica služi le kot smernica. Če sumite, da je z vašim dihurjem nekaj narobe, je najbolje, da se čim prej odpravite do veterinarja. Dihurji namreč zelo dobro prikrivajo svoja bolezenska stanja, in ko opazimo znake slabega počutja, je lahko včasih žal celo prepozno.
Maja Čonč ima dolgoletne izkušnje z dihurji, v njeno življenje so prišli pred več kot dvajsetimi leti. Leta 2008 je ustanovila Društvo Zverinice, kateremu tudi predseduje. Zaključuje študij veterinarstva na Veterinarski fakulteti v Ljubljani. Redno se udeležuje strokovnih srečanj v Sloveniji in v tujini, na katerih tudi aktivno sodeluje kot avtorica in soavtorica strokovnih prispevkov, predvsem o boleznih in zdravstvenem varstvu belih dihurjev. Je mednarodno priznana sodnica za dihurje, vzrediteljica in članica mednarodnega združenja vzrediteljev dihurjev, Natural Ferret Breeders.
Predstavljamo Zverinski koledar za 2023!
Na fotografijah nastopajo slovenski in nekaj tujih dihurski modelov - skupaj preko 50 različnih dihurjev.
Format koledarja je pokončen A3 (29,7...
Bolha (Buha, Bubi) je v našo oskrbo prišla pri starosti dobrih štirih let.
V Slovenijo je bila posvojena prek kolegov iz hrvaškega društva Tvorum. Po...
S hladnejšimi dnevi se začenja tudi sezona pohoda različnih virusov, ki povzročajo obolenja dihal. Med virusnimi okužbami, ki so v hladnejšem obdobju leta pogostejše,...
Za prehod meje znotraj EU - če s strani države članice (Velika Britanija, Irska, Malta, Švedska) ni določeno drugače - mora dihur imeti:
- evropski potni list za hišne živali (modra knjižica)
- veljavno cepljenje proti steklini (od dneva cepljenja ne sme miniti manj kot 21 dni in ne več kot leto dni)
- žival mora biti označena z mikročipom.